Sportovní klub nohejbal Hlavenec  
 

Sportovní klub nohejbal Hlavenec

Sportovní klub byl založen v roce 2000 a má 22 členů. Velký dík mu patří zejména za práci s mládeží, tento sport přitahuje chlapce v problematickém pubertálním věku, pro které nebývá na malých vesnicích dostatek možností jak trávit volný čas. V Hlavenci trénují nohejbal a dělají to dobře. Největším úspěchem těchto sportovců jsou dvě první místa na Mistrovství ČR v nohejbale dvojic a trojic v roce 2005 v žákovské kategorii. Která jiná tak malá obec jako Hlavenec se může pochlubit takovým úspěchem? Z iniciativy tohoto klubu vznikla velmi záslužná činnost - 1.května každým rokem uklízíme obec a přilehlé komunikace od odpadků a černých skládek.

Sportovní klub nohejbal propůjčuje jedenkrát týdně své hřiště zájemcům o volejbal, a tak se mohou sportovně vyžít i občané jiných věkových kategorií.

 

 


 

 
20.11.2015
Velký úspěch hlaveneckého nohejbalu na Mistrovství České republiky
O krásný závěr nohejbalové sezóny se postarali naši žáci Pavel Svačina, Tadeáš Hubinka a František Blahna. V sobotu 14. listopadu se v Karlových Varech konalo Mistrovství České republiky trojic mladších žáků a kluci se se umístili na skvělém 3. místě. Je to velký úspěch v žákovské soutěži po deseti letech, kdy Hlavenec na MČR vyhrál ve dvojicích i trojicích - celý článek v příloze
Kluci, moc gratulujeme!!!
9.5.2015
SK Nohejbal Hlavenec s podporou obce Hlavenec Vás srdečně zve
na zájezd na utkání KARLOVY VARY x HLAVENEC v sobotu  6. června v 10:00 hod
(SK LIAPOR Karlovy Vary „ B“ x SK Nohejbal Hlavenec)

Odjezd v sobotu 6. června v 6:30 z návsi v Hlavenci. Po utkání prohlídka lázeňské kolonády, ochutnávka pramenů, oběd, odpočinek v lázeňském prostředí… Návrat kolem 20 hod.
Zájemci se mohou hlásit u Jirky Vrtišky do 20.května (tel: 731 573 506). Záloha 100 Kč (při odjezdu bude účastníkům zájezdu vrácena).
19.4.2015
thn00008.jpgNohejbal - 2. liga, SK Nohejbal Hlavenec x NK Dynín 6:1
Po třetím kole 2. nohejbalové ligy jsou hlavenečtí na druhém místě v tabulce (z osmi). Za tímto neuvěřitelným úspěchem stojí i sobotní výhra na domácím hřišti s družstvem NK Dynín. Skóre 6:1 naše hráče i jejich fanoušky utvrzuje, že do druhé ligy právem patří. Nohejbalový klub Dynín má zázemí v malé jihočeské vesničce stejného názvu v oblasti tzv. Pšeničných Blat v okrese České Budějovice. V druhé lize je již šest let, ale letos se mu příliš nedaří, jak se potvrdilo i u nás. I přesto utkání proběhlo v duchu fair play a hlavenečtí fanoušci se se soupeři při jejich odchodu rozloučili milým skandováním.
12.4.2015
thn00010.jpgTJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice B x SK Nohejbal Hlavenec 5:5
Po skvělém začátku sezóny v sobotu 4. dubna, kdy SK Nohejbal Hlavenec porazil SK Liapor Witte Karlovy Vary skvělým výkonem 6:4, se muži vrhli do druhého zápasu. Tuto sobotu 11. dubna sehráli téměř bratrovražedné utkání s TJ Spartak Pokerman Čelákovice B. Čtyři naši hráči (Vrtiška Michal, Vrtiška Jiří, Marek Jan, Mareček Bohouš) totiž v minulosti aktivně hráli právě v mužstvu Čelákovic. A že není jednoduché hrát proti někomu, kdo zná naše slabiny i trumfy, se v sobotu přesvědčila obě družstva. I když si čelákovičtí mysleli na výhru, Hlavenec hrál celým svým srdcem a dokázal se tak svou vášní pro hru vyrovnat zkušenostem soupeře, jehož někteří hráči hrají i v extralize. Konečná remíza 5:5 je toho jasným důkazem a Hlavenec z ní měl opravdu upřímnou radost, kterou za skandování svých hudebně nadaných fanoušků, dal hlasitě najevo. (podrobné info. viz podsekce Nohejbal)
 
7.4.2015
HLAVENEC v 2. lize famózně zahájil sezónu!
thn00001.jpgZápas Hlavenec x Karlovy Vary
Ještě na začátku tohoto roku nebylo jisté, zda SK Nohejbal Hlavenec do 2. ligy postoupí. Podařilo se a nohejbalový klub z malé vesničky nedaleko Brandýsa nad Labem si tak splnil svůj sen a do své historie (oficiálně založen roku 2000) zapsal další významnou událost-účast v ligové soutěži. S důležitou podporou obce Hlavenec a JK Metal Praha k tomuto okamžiku přistoupil klub velmi zodpovědně, jak s přípravou hřiště a zázemí, závodních dresů, ale i náročností tréninku.
Nečekaně úspěšné završení sezóny
Pojeďme fandit nohejbalistům
V neděli 23.11.2014 budou hlavenečtí nohejbalisti usilovat o postup do 2. ligy. V rámci dodatečné kvalifikace sehrají v Chabařovicích (Ústecký kraj) dvě utkání v 9:00 Hlavenec – Chabařovice a ve 12:00 Hlavenec – Vsetín. Budeme jim držet všechny palce, aby uspěli. Pokud nevíte, co s volnou nedělí, pojeďte s námi fandit do Chabařovic. Kluci si naši podporu zaslouží !
Program nohejbalových zápasů květen - červen 2014 v Hlavenci
thn00013.jpg19. května 2013 - Turnaj trojic v Hlavenci
V neděli 19. května se po delší době v Hlavenci odehrál žákovský turnaj trojic. Stalo se tak v rámci žákovského kola Středočeského kraje. Za krásného prosluněného rána se na našem domácím hřišti sjelo a sešlo 5 družstev, dokonce poprvé v letošní soutěži dorazilo na žákovský turnaj družstvo Šacung RWE Benešov Za to bohužel tentokrát nedorazili hráči z Českého Brodu (přejeme brzké uzdravení). Domácí Hlavenec vyslal do boje dvě družstva a někteří hráči si tak letos v turnaji zahráli poprvé. Naši kluci bojovali jako lvi, ale přesto se nedokázali přehoupnout přes 4. místo. Ale i přesto zasluhují velkou pochvalu, proti převážně starším silnějším soupeřům si vedli skvěle. Turnaj se hrál na tři dopady, každý s každým, na dva vítězné sety. Zlatý pohár si odvezlo dosud neporažené družstvo Stratova, stříbro vybojovalo skvělé rodinné družstvo Šacungu, bronz pak patřil družstvu Plazy. Turnaj se vydařil, počasí přálo a všichni hráči hráli fair play. Našim žáčkům držíme palce do dalšího turnaje, snad se tentokrát zadaří víc
Tabulka žáků k 19.5.2013 (Středočeský kraj)
Krajská soutěž – družstvo A
Hlavenec A x TJ Sadská 6:2
V sobotu 11.května jsme měli možnost na domácím hřišti shlédnout zápas domácího družstva A s TJ Sadská. Utkání se od začátku vyvíjelo jednoznačně ve prospěch domácích. Malé zaváhání přišlo ve vložence (Solčianský Ondřej, Svačina Jakub), kdy Hlavenec podlehl, stav byl tedy 4:1 pro domácí. V singlu Jiří Vrtiška ml. po třech setech zvýšil stav na 5:1. Následovalo druhé kolo trojic, kdy naše první trojka (Vrtiška Michal, Solčianský Ondřej, Rádl Dušan) bohužel soupeři podlehla a ukončit utkání tak musela naše druhá trojka (Vrtiška JIří ml., Primáč Michal, Svačina jakub). Výhra 6:2 je skvělým úlovkem domácího týmu, který tak zůstává ve vedení tabulky Středočeského kraje.
Tabulka KS Středočeského kraje
NOHEJBAL ŽÁCI- Krajský přebor dvojic- Memoriál Miroslava Potůčka, 8.5.2013
Tabulka
Krajská soutěž – družstvo A
Hlavenec A x Přišimasy
Ve státní svátek 8.května Muži A odehráli odložené utkání Hlavenec x Přišimasy. A kluci zabodovali! Krásnou hrou 6:0, kdy téměř nekazili, vybojovali další dva body do tabulky. V sobotu 11.5. zveme všechny příznivce na utkání s TJ Sadská, které se uskuteční od 9 hod na domácím hřišti.
Tabulka KS Středočeského kraje
thn00012.jpgKrajská soutěž – družstvo A
Hlavenec A x Kutná Hora
V sobotu 4. května proběhl v Hlavenci tradiční úklid obce, který s obcí spolupořádájí nohejbalisté. Ale protože současně probíhalo utkání na domácím hřišti s Kutnou Horou, bylo na úklidu nohejbalistů poskrovně. O to větší dík patří ostatní spoluobčanům, kteří zanechali za zády pohodlí svého domova a vydali se dobrovolně uklidit okolí Hlavence.
A hoši již před devátou zahájili své třetí utkání v sezóně a ještě před začátkem květnového deštíku, ve třičtvrtě na jedenáct bylo dohráno. Naše Áčko tentokrát hosty pokořilo 6:0 (12 vyhraných setů ku dvěma prohraným). Do tabulky si připisují 2 body.
Tabulka KS Středočeského kraje
thn00010.jpg1. května 2013 NOHEJBAL ŽÁCI- Krajský přebor trojic- Memoriál Jaroslava Krále
Na 1. Máje (byla kosa jako v morně, brrrr) hlavenečtí žáci odehráli svůj první letošní turnaj. A hned krajský přebor trojic, jehož vítěz se může zúčastnit turnaje MČR. Hrálo se ve Stratově, obci s mnoha nohejbalovými úspěchy v žákovské i dorostenecké kategorii. Tomu také odpovídala výborná organizace žákovského turnaje, který byl spojen i s turnajem dorostenců  - celý článek
Krajská soutěž – družstvo A
Chabeřice Star X Hlavenec A
V sobotu 27. dubna 2013 kluci odehráli po čtrnáctidenní pauze svůj druhý zápas soutěže a to s družstvem Chabeřice Star. Soupeřovo hřiště našim příliš nesedlo, a tak byli rádi za uhranou remízu 5:5. Do tabulky si tak připisují 1 bod.
O týden dříve, kdy byl odložen zápas s Přišimasy pro tragickou událost v soupeřově družstvu, si uspořádali kluci jen lehký turnájek mezi sebou. Náhradní termín zápasu byl určen na středu 8. května.

Tabulka KS Středočeského kraje v příloze
Žáci trénují - fotogalerie
Napsali o nás - článek z 18. dubna 2013 v týdeníku 5+2 DNY
thn00003.jpg13. dubna 2013 - Krajská soutěž – družstvo A
Pěkné zahájení sezóny
V sobotu 13. dubna naše „Áčko“ zavítalo do Osnice v okrese Praha –západ. Od 9 hod zde sehrálo svůj vůbec první zápas venku na antuce, na výborně připraveném hřišti. A premiéra dopadla skvěle. I když dubnový vichr bral míč z nohou, družstvo si domů přivezlo výhru 6:1 a připisuje si tak první 2 body do tabulky.
Průběh zápasu: 1.dvojka 2:0 (Vrtiška J.,Rádl D.), 2.dvojka 2:1 (Vrtiška M.,Kašpárek O.), 1.trojka 1:2 (Vrtiška J., Svačina J., Primáč M.), 2.trojka 2:1( Vrtiška M., Rádl D., Solčianský O.),vložená dvojka 2:1 (Svačina J., Solčianský O., Primáč M.), singl 2:0 (Vrtiška J.), 2.trojka 2:0 (Vrtiška M.,Rádl D., Solčianský O.)
Tabulka KS Středočeského kraje
23.března 2013 - Oprava chodníků
SK Nohejbal Hlavenec nabídl pomoc při opravě chodníků v obci. Již druhý víkend členové klubu společnými silami překládají a rovnají dlaždice i obrubníky v dolní části Hlavence. Obec jim za kvalitně provedenou práci slíbila finanční příspěvek na provoz klubu. Práce není tak jednoduchá, jak se zdála, sezóna se blíží a volných víkendů již mnoho nezbývá. Počasí také příliš nepřeje, mrzne a mrzne a tak všichni doufáme, že se podaří slíbenou práci dokončit nejpozději v dubnu.
thn00013.jpg17. března 2013 – ŽÁCI - Přátelák s Jenštejnem
Žáci si spojili trénink s chlapci z Jenštejna a v neděli si moc hezky zahráli a poměřili síly s Ondrou a Kubou Malinovými. Další společný trénink je naplánován na velikonoční neděli 31. března. Žáci tak nabírají cenné zkušenosti s cizími žáky a připravují se na nadcházející nohejbalovou sezónu.
Nohejbalisté opět v akci
V nadcházející sezóně se na nohejbalový dvorec postaví hlavenecká družstva „A“, „B“, možná „C“ (při dostatku hráčů) a družstvo „ ŽÁCI“.
článek v PDF
Vysloužilé ELEKTROSPOTŘEBIČE
Vysloužilé elektrospotřebiče putovaly z Hlavence k recyklaci. V minulém roce v naší obci proběhl 2x svoz vysloužilých elektrospotřebičů přímo od našich domovů. Svoz zajistil SK NOHEJBAL Hlavenec, který se tak připojil k celostátní akci Recyklujeme s hasiči.
článek v PDF
HOKEJ
Neděle 24. února. Každoročně se v zimě za mrazivého nebo sněhového počasí koná na hřišti hokejová bosá liga. Nejinak tomu je letošní zimu. A protože nám z pátku na sobotu nepadlo na nížinné podmínky neuvěřitelné množství sněhu, bylo na hřišti v neděli opět slyšet praskání hokejek i kostí. Doufejme, že to nebylo naposledy, a že si ještě do prvního letošního výkopu párkrát zajágrujem.
fotogalerie
thn00004.jpgTurnaj o putovní pohár starosty města Brandýs nad Labem – Staré Boleslavi
V sobotu 23. února 2013 proběhl v tělocvičně 1.ZŠ ve Staré Boleslavi Turnaj o putovní pohár starosty města. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem deset družstev.
článek v PDF
fotogalerie
 
 
 

Obec Hlavenec  2001-2016