Folklorní sdružení Hubertus  
 
 

Folklorní sdružení Hubertus
 

 
Od ledna 2009 opět začaly pravidelné taneční večery v hostinci U Jelena a také pravidelný trénink nového vystoupení. Pokud máte někdo zájem stát se členem Folklorního sdružení Hubertus, jste vítáni.
  
  Přijďte mezi nás.

 

 

 


 

 

thn00003.jpgDěti z Hubertíku v pražském divadle U Hasičů

Během prázdnin táta s mamkou a jejich deset vydařených dětí velmi úspěšně reprezentovali naši obec. Nejprve děti zatančily v Radouni u Štětí na místní dožínkové slavnosti a podruhé vystoupily na oslavách Františka Josefa I. ve Všejanech. Vrchol letošní taneční sezóny však děti teprve čeká. Soubor Hubertík byl pozván do pražského divadla U Hasičů, aby předvedl svoje veselé vystoupení na benefičním koncertě ve prospěch dalšího vzdělávání dětí z dětských domovů. Tento koncert proběhne ve středu 17.listopadu 2010 od 18 hod a bude možné všem zájemcům nejen z řad rodičů zajistit vstupenky. Pozvání je pro nás všechny velký úspěch a zároveň i velký závazek. Komu se kdy poštěstilo vystoupit vedle takových hvězd jako jsou zpěvačky Eva Pilarová, Hanka Křížková a Yveta Simonová, hudebník a moderátor Petr Vondráček či herečka Miriam Kantorová.
Tak děti, brzy začneme s nácvikem, abyste byly lepší než vaši rodiče !!!
 
 

thn00010.jpgBabský bál ve Štětí

V sobotu 13.března 2010 tančili členové Folklorního sdružení Hubertus Českou besedu na Babském bále ve Štětí, který již podruhé pořádaly Radouňské baby.
Radouň je malá vesnička nedaleko Štětí, která žije bohatým společenským životem. Na bále nás čekala skvělá atmosféra a srdečné přijetí. Moc se nám tam líbilo, už teď víme, že se v srpnu rádi zúčastníme Radouňských dožínek.
 
 V sobotu 13.června 2009 se představil taneční soubor Hubertus i s malým Hubertíkem na krásné a prosluněné akci
V
ítej léto v Brandýse nad Labem. Počasí bylo  krásné, a tak věříme, že už léto konečně zavítalo i k nám.

Členové Folklorního sdružení Hubertus i malí tanečníci jeho dětské části Hubertík pilně nacvičují svá vystoupení, aby se v plné síle i kráse předvedli v sobotu 23.5.2009 na Staročeských májích v Hlavenci či 13.6.2009 na Vyšším Hrádku u příležitosti 3.ročníku akce "Vítej léto".

Podívejte se na fotografie z nácviku. Pokud máte zájem se k nám přidat, neváhejte!

Folklorní sdružení HUBERTUS udělalo na sklonku roku 2008 radost klientům Vyššího Hrádku
- poskytovateli sociálních služeb v Brandýse nad Labem. Tanečníci zakoupili opět tkalcovský stav, tentokrát však stolní, ten se ovládá pouze rukama, a tak na něm pracují klientky, které jsou upoutány na invalidní vozík. Tkalcovský stav bude součástí Denního stacionáře ve Staré Boleslavi  a do provozu bude uveden v rámci Tvůrčí dílny v měsíci únoru.
 
Tanečníci České besedy dělají radost seniorům
V říjnu zatančilo Folklorní sdružení Hubertus Českou besedu v Domě seniorů ve Mšeně.
Atmosféra vystoupení byla velice příjemná, neboť velká část diváků - seniorů znala slova jednotlivých písní,
z kterých je beseda sestavena, a tak tanec obohatila svým zpěvem. Celé vystoupení pak ještě doplnila moderním tancem skupina mladých hlaveneckých děvčat s názvem Vybitý baterky. Podle temperamentu, který do tance děvčata vložila, neměl však nikdo pocit, že tanečnicím chybí energie.
Odměnou všem vystupujícím pak bylo výborné pohoštění - moučníky, které upekly samy babičky z Domova seniorů.
Ve Mšeně se dobře tančilo a určitě se ještě v příštím roce tančit bude.

Poslední vystoupení Folklorního sdružení Hubertus v tomto roce viděli
v pátek 7.listopadu 2008 senioři z Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi při setkání sedmdesátníků a pětasedmdesátníků. Tentokrát jsme si zatančili v Klášterní vinárně. Ohlasy byly opět krásné, neboť senioři zavzpomínali na své mládí, kdy sami Českou besedu tančili.
 
Staročeské máje 2008
V sobotu 17. května pořádal Sbor dobrovolných hasičů Hlavence oslavu Staročeských májů.
Do příprav se zapojili dospělí i děti již od středy, kdy se kácel a čistil smrk na májku. O výzdobu sálu a přípravu barevných fáborů z krepového papíru se postarala ženská část hasičského sboru. V pátek odpoledne vyjeli muži s dětmi do lesa pro břízky, které se tradičně v noci staví ke každému domu v obci. Tam, kde je v domě svobodná dívka od 13 let, stojí u domu břízka ozdobená barevnými fábory. Hlavenec se rozrůstá, a tak letos celkový počet břízek byl již 165 a zdobených břízek 40. Mladí hasiči hlídali postavenou májku poctivě celou noc. Sobotní program byl zahájen položením kytice k pomníku padlých v 1. světové válce a návštěvou u pana starosty, kde bylo připraveno pro všechny účastníky průvodu i kapelu pohoštění.

Odpolední průvod v čele s juchačem hýřil barvami krojů členů Folklórního sdružení Hubertus, kteří zatančili odpoledne i večer při večerní taneční zábavě tanec Česká beseda.

Skvělou zábavu v plně obsazeném sále hostince U Jelena nepřerušila ani silná bouřka. Poslední účastníci májové slavnosti odcházeli do svých domovů až v 6 hodin ráno.
 

V rámci filmového festivalu Svěrákfest, který se konal v květnu 2008 v Brandýse nad Labem,
zatančlo Folklorní sdružení Hubertus Českou besedu na nádvoří zámku
.
Na památku se se členy na věky zvěčnil pan Zdeněk Svěrák. Bylo nám ctí, mistře!!!

Folklórní sdružení Hubertus předalo dar pro ÚSP
Ve čtvrtek 10.ledna 2008 proběhlo na Vyšším Hrádku v bývalém Ústavu sociální péče slavnostní otevření Tkalcovské dílny.
Folklorní sdružení Hubertus spolu s občany obce zakoupilo do této dílny tkalcovský stav, který bude sloužit klientům tohoto zařízení jako terapeutická pomůcka. Částka, za kterou byl stav zakoupen, byla nastřádána jako výtěžek z různých kulturních akcí v Hlavenci.
Fotografie

 

 

Obec Hlavenec  2001-2016