Archív fotogalerií    Fotogalerie z Hlavence - 2017, 2018  
 

 


 

 
thn00004.jpg HASIČSKÁ FONTÁNA - PRAHA 2018

V sobotu 2.6.2018 udělali hasiči z Hlavence první krok k oslavě 100 let od založení Československa. Stali se součástí týmu, který tvořilo 1055 hasičů z 210 hasičských sborů Čech, Moravy a Slezska. Díky hasičským čerpadlům a stříkačkám se voda z řeky Vltavy vznášela do vzduchu za doprovodu hudby Bedřicha Smetany. Symfonickou báseň Vltava z cyklu Má Vlast podkreslila hra barevných světel - hasiči vytvořili největší fontánu na světě. Vzniklo tak gigantické dílo, k jehož realizaci pomohli i hasiči z Hlavence, kteří měli své stanoviště na Palackého mostě. Poděkování za krásný zážitek patří nejen našim hasičům, ale všem organizátorům a dirigentům této krásné mega akce.
 
thn00003.jpg Staročeské máje 2018

V sobotu 19.5.2018 jsme v Hlavenci oslavili Staročeské máje. Zváči (mladé dvojice v krojích, kteří zvou na taneční zábavu) s juchačem Mírou - nejprve položili kytici k pomníku padlých v I. světové válce. Paní starostka zahájila májovou oslavu. Krásné počasí, skvělé dobroty od sousedů (byl to malý Gastrofestival:-)) byly zárukou dobré nálady všech účastníků průvodu, který procházel obcí. Celý Hlavenec dostal slavnostní ráz - každý dům i významné obecní památky ozdobili hasiči mladými břízkami a u domu paní starostky postavili menší májku. Tam, kde bydlí svobodná dívka, stojí břízka ozdobená barevnými fábory. V průvodu bylo vidět hodně krojů a ozdobený koňský povoz s kapelou. Milé bylo taneční vystoupení hlaveneckých dětí, které zcela zaplnilo sál hostince U Jelena. Česká beseda v podání dětí je již nedílnou součástí hlavenecké májové oslavy. Velký potlesk sklidily i malé děti, které zatančily Jarní taneček. Po dražbě májky proběhlo její kácení, silní muži odnesli májku vítězi dražby domů. Večerní taneční zábava uzavřela slavnostní den. Velké poděkování patří všem hasičům, zváčům, juchačovi, tanečním choreografkám a ostatním dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě i samotném průběhu této krásné májové tradice.

Poděkování
Vážení občané,

ráda bych ještě jednou upřímně poděkovala všem milým lidem, kteří se v letošním roce podíleli na přípravách i průběhu Staročeských májí. Sobota 19. května se nesla v příjemné přátelské atmosféře, které jistě napomohlo i nádherné slunečné počasí. Samotný průvod byl krásně barevný díky všem krojovaným dětem i dospělým. Kapela pana Valenty usazená na povoze, který byl tažen koňmi, dodávala celému dni nádech tradiční vesnické veselice. Letos se máje staly téměř kulinářským festivalem. Společně jsme ochutnali bezpočet slaných i sladkých dobrůtek, které byly připraveny pro občerstvení účastníků průvodu u mnoha domů. V sále našeho kulturního stánku hostince U Jelena jsme pak zjihli při krásném tanečním vystoupení našich nejmenších, či těch starších při České besedě. Všem, kteří se na Máje svědomitě připravovali, patří velké poděkování. Letošní rok byl výjimečný i tím, že se podařilo průběh této dnes už ojedinělé slavnosti zachytit na „filmový pásek“. Troufám si říci, že vznikl doslova historický dokument, který krok za krokem zaznamenává Staročeské máje pro další generace tak, jak je po léta v Hlavenci oslavujeme.

Dokument natočil Jan Matula - odkaz na video: https://youtu.be/bVCZpMHWcs4

Tak zase za rok, přátelé!
J.Smotlachová

thn00005.jpg V sobotu 24.3.2018 se v sále hostince U Jelena konalo tradiční vítání hlaveneckých občánků. V letošním roce nebyla úroda dětí tak velká jako v minulých letech, vítali jsme do života jen dva kluky. Ale nikomu to nevadilo, atmosféra byla přátelská, zvláště, když nám přišly zazpívat děti z Dětského centra Hlaveneček.
 
thn00002.jpg Fotogalerie Čarodějnice 2018, foto Martin Kopáč.
  V hlaveneckém remízku, byli jsme si na blízku…
 
  Dětský karneval. Foto: Nikola Dvořáková. 
 
Ve středu 28.2.2018 byla v budově Krajského úřadu Středočeského kraje odhalena Tabule cti všech obcí, které se staly držiteli titulu Vesnice Středočeského kraje roku 1995 – 2017. Mezi třiadvaceti obcemi má své čestné místo i Hlavenec, který potvrdil svoje krajské vítězství druhým místem v celostátním kole soutěže Vesnice roku 2011.

Při této příležitosti vznikl rozhovor pro web Středozemě.
Můžete si přečíst na tomto odkazu:
http://stredozeme.cz/cs/diky-vesnici-roku-jsme-se-strasne-stmelili-rika-starostka-hlavence.html

foto z odhalení tabule cti - JUDr.Jaroslav Čurda

Tabule cti (pdf)

thn00003.jpg Květinkový ples 2018
Květinkový ples, který se konal v sobotu 24.2. v Hlavenci v hostinci U Jelena, zahájila ukázka latinsko-amerických tanců v podání členů Funatic Klubu. Krásná záplava všudepřítomných květin, které tvořily výzdobu sálu, tombolu a k tomu hudební i pěvecký výkon skupiny Koloseum byly zárukou příjemně stráveného plesového večera. A tak se ples protáhl až do ranních hodin. Všem dámám v dlouhých šatech to velmi slušelo. Důkazem jsou fotografie, které vznikaly před červenou fotostěnou. XII. ročník je za námi a my už se těšíme na ročník XIII.
thn00003.jpg Fotogalerie z bruslení, autor Jan Matula
Hasičský ples 13.1.2018 zahájil plesovou sezónu v Hlavenci.

Zahájil ji tradičně s hudební skupinou Impulz, která jako každý rok nezklamala. Hasiči i nehasiči byli s hudbou a pěveckými výkony spokojeni - takže děkujeme Impulzáci!
Na tanečních výkonech bylo vidět, že velký počet tanečních párů navštěvoval či navštěvuje v Hlavenci taneční kurzy Adama Smotlachy. Ano, je to pěkný pohled, když se umí tančit. No, a když pánové občas opustili sál:-), ovládly taneční parket ženy. Poslední návštěvníci opouštěli sál hostince U Jelena až za ranního kuropění. . .
thn00014.jpg Mikulášská nadílka

Hlavenečtí hasiči a hasičky připravili pro děti na sobotu 2.12.2017 Mikulášskou nadílku. Na sále v hostinci U Jelena nejprve vládlo veselí, které ale vystřídal strach a slzičky po příchodu Mikuláše, anděla a čtyř čertů. Lucifer předčítal z Knihy hříchů - to bylo slibů . . . Mikuláš rozdal 66 balíčků s dobrotami. Jakmile pekelníci odešli, bylo na sále opět veselo, některé děti ani nechtěly jít domů.
thn00001.jpg Vánoční hra o Ježíškovi a Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

V neděli 3.12.2017 byl v Hlavenci zahájen 1. advent. Velký počet obyvatel naší obce již v 16.00 zaplnil opět sál U Jelena. Režisérka a starostka obce v jedné osobě a její pomocníci nacvičili s dětmi Vánoční hru o Ježiškovi. Koledy zazpíval dámský pěvecký sbor Jelen. Na 17.00 se přesunuli všichni k ozdobenému vánočnímu stromu, kde byl pro dospělé na zahřátí připraven skvělý svařák. Děti strom ještě dozdobily přinesenými ozdobami - a strom už na návsi před kapličkou svítí! Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je již tradiční příjemné sousedské setkání.
thn00001.jpg V sobotu 7.10.2017 se konalo tradiční Hasičské dýňování přímo v hostinci U Jelena.
Azyl v naší hospůdce byl příjemný, a tak dospělí společně s dětmi dlabali, dlabali a dlabali.
Děkujeme Farmě Smotlacha, která poskytla všechny dýně zdarma. Dýní bylo opravdu hodně, a tak máme hezky vyzdobený Hlavenec.

 


thn_6aa.jpg
SVĚTOBĚŽNÍK 2017
Foto Miroslava Beranová.
SVĚTOBĚŽNÍK 2017
Foto - Zdena Zimová a Renata a Václav Dohnalovi.
 
V sobotu 27.5.2017 pořádalo Bratrstvo Kobylí hlavy za podpory obce Hlavenec celodenní výlet pro občany Hlavence a jejich kamarády. V 8.00 přijel  na autobusovou zastávku  retro autobus. I toto překvapení navodilo skvělou náladu všech okloboukovaných účastníků. Nikomu nevadilo, že autobus nemá klimatizaci či WC. Cílem výletu byly Jizerské hory, konkrétně Bozkovské dolomitské jeskyně a obec Příchovice. Obec Příchovice má lákavou turistickou nabídku - Muzeum Járy Cimrmana, rozhledny i příjemné hospůdky. Zpestřením výletu bylo setkání s vyšperkovanými veterány. Krásné počasí bylo zárukou toho, že jsme si celý den všichni užili. Závěr výletu byl tradičně v naší hlavenecké hospůdce - tentokrát paní hostinská upekla vynikající bůček.
Zbývá velké poděkování  všem organizátorům a otázka: "Kam pojedeme příště?".
thn_IMAG0644.jpg fotogalerie z Májů 2017

Fotogalerie Staročeské máje 2017 – autorka Renata Pešičková:
https://drive.google.com/drive/folders/0B2eKYnyEoMTReXk5QUhiSnBXY1E?usp=sharing

Staročeské máje 2017, autor Andrej Barytskyi
https://drive.google.com/open?id=0B40jXExWY7zeNy13eTVGUzBKTEU

thn00001.jpg Obecní výlet
Několik fotografií z velice zdařilého obecního výletu do Zichoveckého pivovaru 8.4.2017. Děkujeme za vlídné přijetí v Zichovci, ochutnali jsme několik druhů piv i dobré jídlo v místní pivovarské restauraci.
Společně jsme prožili krásnou sobotu. Děkujeme ☺
 
thn00002.jpg Beseda: Neuvěřitelná Severní Korea – Martin Klimenta, 24.3.2017
 
thn00015.jpg Hasičský dětský karneval - Indiánské léto, 18.3.2017
thn00005.jpg Květinkový ples, 25.2.2017
thn_16114268_1860945960841329_4452413683404497272_n.jpg Hasičský ples, 14.1.2017

 

 

 

Obec Hlavenec  2001-2016